Itaalia - Holland 0:3

Kohtumist teravamalt alustanud Holland avas skoori 26. minutil, kui Ruud van Nistelrooy lõi oma koondisekarjääri 32 värava. Rootslasest väljakukohtunik Peter Frojdfeldt jättis Nistelrooyle suluseisu fikseerimata, sest löögi hetkel oli Itaalia kaitsja Christian Panucci otsajoone taga, kuna oli eelnevalt oma väravavahiga kokku põrganud.

Neli minutit hiljem lõi Wesley Sneijder hollandlaste järjekordsel kontrarünnakul juba 2:0.

Avapoolaja lõpus pääses Nistelrooy Itaalia väravavahiga üks-ühele, kuid Gianluigi Buffoni hiilgetõrje päästis maailmameistrid halvimast.

Holland võitis avapoolaja teenitult 2:0.

Teisel poolajal oli oodatult märksa ründavamaks pooleks Itaalia. 64. minutil lõi Andrea Pirlo ohtliku karistuslöögi napilt mööda. 75. minutil pääses Luca Toni Edwin van der Sariga üks-ühele, kuid kiirustas liigselt ja tõstis palli üle värava. Itaalia jätkas surumist, kuid väravat lüüa ei suutnud - suuri teeneid oli selles ka Hollandi väravavahil.

78. minutil sai taas kinnitust tõsiasi, et kui ise ei löö, lüüakse sulle. Giovanni van Bronckhorst lõi kontrarünnakul Hollandile 3:0. Sellise tulemusega ka mäng lõppes.

Algkoosseisud:

Holland: 1-Edwin van der Sar; 2-Andre Ooijer, 21-Khalid Boulahrouz, 4-Joris Mathijsen, 5-Giovanni van Bronckhorst; 17-Nigel de Jong, 8-Orlando Engelaar; 18-Dirk Kuyt, 23-Rafael van der Vaart, 10-Wesley Sneijder; 9-Ruud van Nistelrooy.

Itaalia: 1-Gianluigi Buffon; 2-Christian Panucci, 6-Andrea Barzagli, 23-Marco Materazzi, 19-Gianluca Zambrotta; 13-Massimo Ambrosini, 21-Andrea Pirlo, 8-Gennaro Gattuso; 16-Mauro Camoranesi, 9-Luca Toni, 11-Antonio Di Natale

Hollandi fännide võidupidu

Prantsusmaa - Rumeenia 0:0

Mängu esimese tõeliselt ohtliku olukorra suutsid luua prantslased 33. minutil nurgalöögi ajal, kui Nicolas Anelka pääses vabalt peaga löögile, kuid pall vuhises napilt üle. Väga väheste ohtlike momentidega avapoolaeg lõppes 0:0.

51. minutil tõmbas Willy Sagnol oma karistusala lähedal maha Adrian Mutu ja Rumeenia teenis karistuslöögi. Mutu läks ise lööma, kuid pall lendas müüri.

Teise poolaja keskel sai Karim Benzema trahvikasti keskele hea söödu paremalt äärelt, kuid lõi liiga nõrgalt ja rumeenlaste väravavahil Bogdan Lobontil suuri raskusi ei tekkinud.

Käesoleva EM-turniiri igavaim mäng veeretatigi viigisadamasse - kohtumine lõppes õiglase tulemusega 0:0.

Rumeenia: 1-Bogdan Lobont; 2-Cosmin Contra, 15-Dorin Goian, 4-Gabriel Tamas, 3-Razvan Rat; 5-Cristian Chivu, 6-Mirel Radoi, 11-Razvan Cocis; 21-Daniel Niculae, 16-Banel Nicolita, 10-Adrian Mutu

Prantsusmaa: 23-Gregory Coupet; 19-Willy Sagnol, 15-Lilian Thuram, 5-William Gallas, 3-Eric Abidal; 22-Franck Ribery, 6-Claude Makelele, 20-Jeremy Toulalan, 7-Florent Malouda; 9-Karim Benzema, 8-Nicolas Anelka

Maailma vutiriikide edetabeli põhjal saab konkurentsitult kõige tugevamaks EM-alagrupiks pidada just C-gruppi, kus mängivad lisaks maailmameistritele itaallastele (tabelis kolmas) ka edetabeli 7. meeskond Prantsusmaa, 10. Holland ja 12. kohal paiknev Rumeenia.