Kohtumise kaks esimest väravat sündisid puurivahtide vigadest — 26. minutil eksis väljajooksul Mark Schwarzer ja Shunsuke Nakamura viis Jaapani juhtima, 84. minutil eksis omakorda Jaapani väravavaht ja Tim Cahill viigistas.

Viis minutit hiljem lõi Austraalia peatreeneri Guus Hiddinki poolt teisel poolajal vahetusest mängu toodud Cahill oma teise värava suurepärasest kauglöögist. Kohtuniku antud teisel lisaminutil jõudis sihile taas Austraalia vahetusmees — John Aloisi lõi lõppseisuks 3:1.

Tunnustatud treener Hiddink viis 1998. aasta MM-il poolfinaali Hollandi ja 2002. aastal kordas sama vägitegu Lõuna-Koreaga. Peale käesolevat finaalturniiri asub hollandlane juhendama Venemaa koondist.

Jaapan oli koha käesolevale MM-finaalturniirile taganud üldse esimese riigina peale korraldajamaad Saksamaad — nende ainus kaotus Aasia valikgrupis tuli Iraani käest võõrsil 1:2. Austraalia pääses MM-ile peale Lõuna-Ameerika valikgrupis 5. koha saanud meeskonna Uruguay alistamist play-off seerias.

Austraalia järgmine vastane käesoleval MM-il on pühapäeval Brasiilia, kes mängib homme avavoorus Horvaatiaga.