Kevadel ilmutas Ekspress vendade minevikust ja taksojuhi mõrvaga seotud sündmuste käigust põhjaliku loo, mille nüüd taasavaldame. Artikkel ilmus Ekspressis esmakordselt 18. mail 2016.

Pärnu, Rüütli tänav. 31. jaanuaril kell 20.30 ootab Coco Loco baari ees kliente terve rodu taksosid. See on linna ainus karaokebaar. Kaks noort, erakordselt pikka kasvu, ligi kahemeetrist meest suunduvadki taksode poole. Just sel hetkel saab järjekorra alguses seisnud takso juht telefonikõne kliendilt, kes kutsub ta endale järele. Takso sõidab ära ja järjekorras esimeseks nihkub 2006. aasta E-klassi Mercedes-Benz. Selles ootab kliente taksojuht Lembit (65).

Saatuse tahtel istuvadki noormehed nüüd sellesse taksosse.

Lembit on kahe täiskasvanud lapse isa ja vanaisa, kes on taksojuhiametit pidanud viimased kaheksa aastat. Varem töötas Lembit aastaid legendaarses kõrtsis Kuldne Lõvi kelneri ja baarmenina. „Osav ja väga hea suhtleja – seda need ametid kõik eeldavad. Ja väga heatahtlik inimene,“ kirjeldab Lembitut tema poja äi Edgar Põldme. Juhtumisi on Põldme ise samuti taksojuht firmas Pärnu Takso, kus Lembitki töötas.

Aga need kaks noormeest, kes Lembitu taksosse istuvad, on halbade kavatsustega. Neil võib plaanis olla suurem seadusrikkumine, hoiatas 16 päeva varem Lääne prefektuuri Aime Kask, Pärnu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse inspektor. Tal oli selleks arvamuseks piisavalt alust, sest mõni aeg varem oli politsei vendadega kohtunud ja nad vahi alla võtnud.