Pealtvaatajad saavad parkida Tallinna lauluväljakule tulles Pirita tee kesklinnast väljuval suunal alates Pirita tee 20-st, Lasnamäel linnast väljuval suunal alates Narva mnt — J. Smuuli ristmikust, vastavalt olemasolevatele liiklusmärkidele, teatas Eesti Laulu- ja Tantsupeo sihtasutus.

„Et kontserdi lõppedes hakkavad tuhanded inimesed lahkuma lauluväljakult, kasutades sealhulgas ka sõiduteid, siis liiklusreguleerijad lubavad sõidukid liikuma alles pärast jalakäijate sõiduteedelt hajumist. Varasema praktika järgi võtab see Narva maante puhul aega 45-60 minutit,” rääkis 25. laulu- ja 18. tantsupeo „ÜhesHingamine” liiklus- ja parkimiskorralduse juht Valdur Talts.

„Seepärast soovitame kõigile tulla laulupeole jalgsi või ühistranspordiga,” lisas ta.

Lisaks on võimalik kasutada Eesti Näituste territooriumil asuvat tasulist parklat. „Parklasse saab sõita Pirita teelt Vana-Pirita tee kaudu ja see asub näitusepaviljonidest Pirita pool. Lähim pääs sellest parklast lauluväljakule on Mere värava kaudu,” ütles Talts.

Viru väljak, Narva maantee (kuni J. Smuuli tänav) ja Pirita tee (kuni Pirita tee 20) on liikluseks suletud rongkäigu rivistamise ja kulgemise ajal (laupäeval kell 12.00-19.00). Viru väljak ja Narva maantee avanevad pärast rongkäigu lõpu möödumist, kuid Narva maantee Pirita teest kuni J. Smuuli teeni jääb suletuks mõlema kontserdi ajal.

Tantsupeole minejate kasutuses on kõik linna avalikud parkimiskohad vastavalt olemasolevatele liiklusmärkidele, välja arvatud Võistluse, Püssirohu ja Staadioni tänavad. Juhkentali tänav (Liivalaia — Püssirohu lõigul) võidakse sulgeda üldiseks liikluseks iga tantsupeo kontserdi pealtvaatajate kogunemise ja lahkumise ajaks vastavalt olukorrale.

Eribussid pealtvaatajatele

Tallinna linnavalitsus paneb käiku kaks eribussi liini:

1. A. Laikmaa — Püssirohu (Juhkentali tn-l) — Autobussijaam (bussidel on silt TANTSUPEOLE):

Buss väljub 4. ja 5. juulil kella 10.00 kuni 11.00 intervalliga 10 minutit.

2. Hobujaama (endise kauplus Tallinna eest Narva mnt alguses) — Lauluväljak (silt LAULUPEOLE):

Buss väljub 5. juulil kell 12.30 kuni 14.30 intervalliga 10 minutit (buss peatub ka vahepeatustes).

Samuti tihendatakse 2. kuni 5. juulini trammiliiklust liinil number 3 (Tondi — Kadriorg), ka on pikendatud liini tööaega neljapäeval kuni kell 23-ni, liin töötab tihendatud graafikuga reedel 07.00 — 23.30, laupäeval 18.00 — 22.30 ja pühapäeval 12.00 — 20.30.

Tasuta bussid

Lisaks sõidavad 3.-5. juulil Tallinna lauluväljakule tasuta NCC Tähekodu bussid järgmistel marsruutidel:

1. Mustakivi Keskus — Lauluväljak — Mustakivi Keskus (

Mustakivi Keskus > Centrum > Punane > Smuuli > Vana-Narva mnt > Lauluväljaku Lasnamäe värav

2. Mustika keskus — Lauluväljak — Mustika keskus

Mustika > Tammsaare tee > Sõpruse pst > Liivalaia > Narva mnt > Lauluväljaku Mere värav

3. Rocca al Mare parkla — Lauluväljak — Rocca al Mare parkla

Rocca al Mare > Paldiski mnt > Balti jaam > Ahtri > Narva mnt > Lauluväljaku Mere värav

4. Järve Keskus– Lauluväljak — Järve Keskus

Järve Selver > Pärnu mnt > Liivalaia > Narva mnt > Lauluväljaku Mere värav

5. Kopli — Lauluväljak — Kopli

Kopli (Olympic Casino ees); Kopli-Sõle-Paldiski mnt nurk > Kopli > Sõle > Paldiski mnt > Baltijaam > Narva mnt > Lauluväljaku Oru värav

NCC Tähekodu busside väljumisajad :

Reedel, 3. juuli väljuvad bussid alates 10.00 igal täistunnil kuni 21.00 ja lauluväljakult alates 10.30 kuni 21.30

Laupäeval, 4. juulil väljuvad bussid 16.00-18.00 igal täistunnil ja lauluväljakult igal pooltunnil 16.30-18.30 ja 22.15.

Pühapäeval, 5 juulil väljuvad bussid 11.00-13.00 igal täistunnil ja lauluväljakult igal pooltunnil 11.30-13.30 ja 18.00.