Victoria saamine Inglismaa etteotsa oli dramaatiline, kuigi Inglismaal ei ole kunagi olnud traditsiooni, et monarh peab olema mees. Monarhi poja puudumisel pärib trooni lähim sugulusliin, olenemata sellest, kas tegemist on mehe või naisega. Kuigi Victoria meesugulased olid elus ja terved ning ka neil olid järeltulijad, pälvis krooni Victoria kui monarhi lähim sugulane. Ka Elizabeth II pälvis krooni kui kuninga tütar, kuigi kuninga vendi ning nende meesjäreltulijaid oli küll ja küll.

Kuid et ta püsib troonil kauem kui Victoria? 1952. aastal oli seda raske uskuda. Täna on juba kergem, kuna Elizabeth II ema, kelle nimi oli samuti Elizabeth, elas 101-aastaseks.

Pikad valitsemisajad on nii mõnegi Elizabeth II esiisa firmastiil. Elizabeth II esiisa on ka Eestimaa kuberner ja Tallinna kindralkuberner prints Peter August Friedrich, Holstein-Becki hertsog. Ta valitses 18. sajandil Eestit pea pool sajandit. Kauem kui Ivan Käbin.

Hämmastav, et Elizabeth II abiellus Kreeka ja Taani printsi Philipiga, kelle otsene esiisa meesliinis on samuti prints Peter August Friedrich, Holstein-Becki hertsog, Eestimaa kuberner ja Tallinna kindralkuberner, ning prints Philip on juba 94-aastane!

Pole ime, et kuninganna tundis nii suurt huvi visiidi vastu Tallinnasse, kuigi nagu mäletame, valutas kuningannal visiidi ajal tugevalt selg ning tal tuli pärast Eesti reisi minna operatsioonile. Aga näete, uudishimu sai võitu – "Kolme õe" aknast sai siis vaadatud, mida see esiisa Peter August Friedrich siin valitses.

Eestimaad on valitsenud ka teised Briti kunigaperekonna sugulased, seega on ajalooline side meie vahel tugev. Andku jumal aastaid Elizabeth II, meie kuningannale!