Nastja oli sõbrannade sõnul väga laia sõprusringkonnaga ning vabal ajal tegeles näiteks tantsimisega. Kindlasti polnud ta probleemne noor - seda kinnitati ka politseist. Eile õhtul oli ta vanemate sõnutsi kodus, täna hommikul aga avastati, et Nastjat pole.

Üks lugeja kirjeldas Delfile, et kella 9 paiku oli Pärna tänaval palju kohvritega spetsialiste, kes paigaldasid tähiseid ja võtsid proove. "Määrati kindlaks koht, kus ohver tapeti," rääkis pealtnägija. Tema sõnul küsitles politsei ka läheduses kõndinud inimesi. Ta lisas, et öösel oli kuuldud seal piirkonnas noore naisterahva karjeid.

Pealtnägija sõnul toodi hiljem kohale ka politseikoerad. Tema sõnul kestis kogu protseduur kokku umbes neli tundi. Pühapäeva õhtul olid sündmuskohal ka mõrvatud neiu sõbrannad, kes ütlesid Delfile, et Nastja oli väga sõbralik neiu ja juhtunu on uskumatu. Kardetakse ka oma turvalisuse pärast - üldiselt olla Kohtla-Järve väga turvaline linn, midagi taolist on ootamatu. Meedia vahendusel teatakse, et mõrtsukas on endiselt jooksus ehk ohtlik.

PPA pressiesindaja kinnitas, et täna hommikul kella 8.40 paiku avastati Kohtla-Järvel Pärna tänaval 15-aastase tüdruku vägivallatunnustega surnukeha. Politsei alustas kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb mõrva.

Politsei palub ka kõigil, kes juhtunut pealt kuulis või nägi, võtta ühendust häirekeskusega numbril 112.

PPA ja prokuratuuri pressikonverents
http://tv.delfi.ee/uudised/krimi/ida-prefektuuri-kriminaalburoo-juht-sudaoo-paiku-oli-tudruk-veel-kodus-alles-hommikul-avastasid-vanemad-et-ta-on-kadunud?id=81773705
http://tv.delfi.ee/uudised/krimi/vanemprokuror-sirje-merilo-15-aastase-tudruku-morvast-tudruku-kehast-ei-leitud-narkootiliste-ainete-jalgi?id=81773767
Tüdruku lähedased on toonud lilled ja mälestusküünlad. 
Surnukehal olid noahaavad. Kas pussitamine oli ka ametlik surma põhjus, annab vastuse kohtulik ekspertiis. Kas ja mis vigastused neiu kehal veel olid, praegu ei kommenteeritud. 
Kas neiu võis olla tarbinud narkootikume või alkoholi, selgub siis, kui saabuvad ekspertiisi tulemused. Nagu ka eespool mainitud – varasemalt tal probleeme polnud. Ka veel laupäeva õhtul oli ta oma kodus. Vanemad avastasid hommikul, et tütart pole.
Veelkord rõhutati, et ühelegi inimesele mõrvaga seoses kahtlustust esitatud pole.
Kinnitati, et selle tüdrukuga pole olnud varasemalt probleeme. Tema perekond polnud politsei või sotsiaaltöötajate huviorbiidis.
Jäljekoera kasutamine tulemust ei andnud. Nüüd kontrollitakse ka läheduses asuvate turvakaamerate salvestisi. 
Mõrva põhjustest praegu ei räägita. "On mõtteid ja eri versioone, aga jah, kuna detailid ei ole tõenditena kinnitatud, siis midagi avaldada ei saa," märkis prokurör.
Juuse: uurime seda kui mõrva. Ühes meediaväljaandes oli vihje, et öösel kuuldi noore naise karjeid. Ent öösel politseisse selle kohta ei helistatud. Rõhutan - meile oluline, et meile helistatakse, kui kuuldakse midagi. Ei pea muretsema, et näivalt tühine asi, alati võib helistada.
Juuse: töötame mitmete versioonidega. Ohver võis tapjat tunda.
Juuse sõnas, et Kohtla-Järve on turvaline linn, selline mõrv on väga erakordne. "Sündmuse piirkond on elurajoon. Võimalik, et keegi võis kuulda või näha midagi. Siit ka üleskutse - kui keegi kuulis ja nägi, andke politseile teada numbril 112." Ta märkis, et tüdruku surnukeha leidis hommikul juhuslik mööduja.
Pressikonverents algab kella 17.30 paiku. Meediale annavad ülevaate Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Rainet Juuse ja vanemprokurör Sirje Merilo.