„Katalaanid on tänavatel rahulolematud ega varja oma meelsust: seinad ja tänavapostid on kaetud iseseisvust toetavate plakatitega ning rõdudel lehvivad lipud,“ kirjeldas Uldrich. „Teisest küljest on Barcelona aga väga multikultuurne ja tuntud oma mitmekesisuses: siin elab ka väga suur hulk mitte katalaane: nii hispaanlasi kui teisi rahvaid, kellel on toimuva ja tuleviku suhtes parajalt vastuseta küsimusi ja hirme.“

„Olles varasemalt ülikoolis analüüsinud katalanide identiteeti ja enesemääratlust, mõistan ma hästi inimeste soovi iseseisvuda ja selge on ka see, et senise poliitikaga enam edasi minna ei saa,“ ütles eestlanna. „Kuid ma ei nõustu katalaani kohaliku võimu metoodika ja argumentatsiooniga ning arvan, et võimalik iseseisvumine oleks praegusel hetkel parajaks karuteeneks kõigile.“

Uldrichi sõnul on kohaliku võimu poolt tegemist justkui läbimõtlemata ja impulsiivse trotsiga ning Hispaania jõuvõtted lisavad vaid õli tulle.„Viimasel ajal toimunu on inimeste meelestatust palju kallutanud,“ tunnistas ta. „Kui paari kuu eest oli veel palju neid, kes tervemõistuslikult analüüsides olid pigem kriitilised või kaldusid „ei“ poole, siis Hispaania jõuvõtete tõttu on meelsus muutunud emotsionaalseks vastasseisuks.“

„Jah, muutuseid on vaja ja ka Kataloonia vajaks rohkem vabadust ja õigusi, kuid kas just oma riiki,“ tõdes Uldrich. „Antud hetkeks on valesti käitunud nii kohalik kui ka Hispaania võim ning argumenteeritud poolehoidu või vastasseisu leiab mõlemale poolele.“