Visiidi puhul korraldatud pressikonverentsil väljendas Poltorak lootust, et Ida-Ukrainas ei teki aastakümnete pikkust külmutatud konflikti ning Venemaa hakkab lääne sanktsioonide mõjul oma kohustusi täitma.

Minister meenutas, et Transnistria jätkuv okupeerimine ja 2008. aasta sõda Gruusias ei toonud Venemaale erilisi negatiivseid tagajärgi. „Täna on sanktsioonid kehtestatud ja see siiski hoiab Venemaad tagasi,“ ütles Poltorak. „On väga oluline, et sanktsioonid jätkuksid.“

Minister lisas, et ka Ukraina valitsus teeb jõupingutusi, et kaubandussidemeid Venemaaga vähendada. „Meie poodidest on Vene tooted praktiliselt kadunud,“ ütles Poltorak.

Ukraina kaitseministri sõnul sõltub Minski vaherahulepingu täitmine eelkõige Vene poole tahtest. „Esimene punkt Minski lepingus on tulevahetuse peatamine,“ sõnas Poltorak. „Ei saa rääkida muudest punktidest, kui esimene punkt on täitmata.“

Kaitseminister lisas, et kui Vladimir Putin soovis G20 kohtumisel näidata Venemaa rahumeelsust, oli tulevahetus kontrolljoonel minimaalne. Kohe kui kohtumine lõppes, kasvas hüppeliselt ka rahurikkumiste arv. „Venemaa tarnib Ukrainasse nii palgasõdureid kui relvastust,“ märkis Poltorak. „Praegu näiteks on Donetski ja Luhanski okupeeritud aladel 600 Vene tanki. Neid ei saa lihtsalt poest osta.“

Eesti meedia küsimustele Ukraina korruptsiooni kohta reageeris minister jahedalt, kinnitades, et Ukraina korruptsioonivastased seadused on isegi karmimad kui Euroopa Liidus ja riik vajab nende kohaldamiseks vaid pisut aega. „Korruptsiooniga saab Ukraina ise hakkama, aga Vene agressiooni vastu vajame abi,“ selgitas Poltorak.

Korruptsiooniteema juurde naases minister omal algatusel ka pressikonverentsi lõpus. „Soovin öelda, et kuulujutud ülisuurest korruptsioonist on siiski ülepaisutatud," kinnitas Poltorak. "Moskva teeb kõike, et näidata, et Ukraina pole võimeline oma kohustusi täitma. See kõik on osa võitlusest Ukraina vastu.“